Tato stránka využívá soubory cookies za účelem zkvalitňování služeb zákazníkům. Prohlížením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich užíváním v souladu s Cookies.
You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

5 tipů jak vybrat dětské body

Maminky, máte doma miminko nebo jste v radostném očekávání a termín porodu se nezadržitelně blíží a aktuálně dáváte dohromady výbavičku pro miminko? Jak vybrat dětské body a na co při výběru klást důraz? Pokud si nevíte rady se sestavováním první "výbavičky", přečtěte si náš článek. Připravili jsme pro vás pár tipů, co je důležité vědět při výběru kojeneckého oblečení.

detske body ako vybrat

Při výběru je zapotřebí zvážit minimálně těchto 5 faktorů

1. Jaké body vlastně potřebujete - podívejte se v prvé řadě na střih. Aby bylo miminku pohodlně a byla s ním jednoduchá manipulace pro maminku. Střihů je více, v závislosti na výrobci. Ať už jde o kojenecké body s krátkým, dlouhým rukávem nebo body tílko, které se hodí jako základní vrstva oblečení v zimních dnech a v létě postačí jako jediná vrstva pro drobečka.

Maminky v každém ročním období řeší dilemu: ,,Co obleču drobečkovi do kočárku?"

Základní pravidlo zní: Dítě má mít tolik vrstev jako VY + o jednu navíc.

2. Jakou vybrat velikost - nabízíme velikosti od 50 do 104. Při výběru doporučujeme upřednostnit oblečení o 2-3 cm větší než je délka miminka. Následná velikostní tabulka je orinetační a je potřeba vždy přihlížet na skutečnou délku miminka.

velkostna tabulka detske body

3. Kvalita materiálu a původ vs. značka - děti mají o dost citlivější pokožku než dospělí. Proto je důležité a obzvlášť u těch nejmenších, hledět na to, co a v jaké kvalitě miminku oblékáme. Jemná, hladká 100% bavlna nedráždí pokožku miminka. Výrobci nabízejí produkty v různé kvalitě. Někteří jsou ECO frinedly, jiní zase ne. Jednodušší značky jako H&M nebo Next jsou v přijatelných cenách a standartní kvalitě. Nike nebo Adidas kojenecké body jsou kvalitou o třídu výš, kvůli použitým materiálům a zpracování. Luxusnější značky jako například slovenský výrobce Sofija používají organickou bavlnu a bavlnu Supima, která je pevnější, jemnější, tenká a lehčí.

Věděli jste, že...

Pěstování BIO bavlny probíhá bez použití jakýchkoliv chemických prostředků a dalších škodlivých látek? Dokonce i půda, ve které se tato BIO bavlna pěstuje, nesmí být nejméně tři roky před výsatbou chemicky ošetřená. Sběr květů probíhá ručně a na zpracování vláken se používají čistě přírodní oleje.

4. Cena dětského body - s ohlednutím na to, že jde o oblečení pro vaše miminko, hodně z nás bere do úvahy spíš faktor kvality materiálu než cenu. Na trhu je množství značek s různými cenami a maminky tak mají z čeho vybírat. (Často v porovnatelné kvalitě) nakoupíte i v obchodních řetězcích jako je Tesco (F&F), Lidl (Lupilu), Kaufland (Kuniboo) a jiné. Tyto supermarkety nabízejí i výhodné balení s více kusy (2-7), kde cena za kus začíná ud od 150kč.

5. Provedení a grafické zpracování body - zaujměte, rozesmějte nebo ,,pobuřte" svoje okolí originálním kouskem šatníku vašeho drobečka. Mnohé eshopy nabízejí na vaše přání a podla vašech představ dětské body s potiskem, které vám grafiku rádi zpracují nebo si ho můžete i sami navrhnout. Jsou velmi oblíbené a taktéž žádané. Potisk nevybledne, je trvanlivná. Kojenecké body s nápisem se hodí také jako dárek (nějaké vaší spolumatce nebo budoucí mamince).

 

V našem eshopu najdete detské body s originálními nápisy, vlastním jménem, košilové, body s motýlkem i s vtipnými nápisy. Jestli tedy chcete mít doma malého ,,rebela" nebo dát ,,starostlivé" sousedce nebo tchýni najevo, že nesnědla všechnu moudrost světa a že vy rozhodujete o svém dítěti, povězte to například právě body. Možností je hodně. Určitě si vyberete. V případě otázek nás prosím kontaktujte na  obchod@bodyckapromiminka.cz, +420776513416 (PO-PÁ 11:00 - 17:00 hod.)